Geraint Thomas (Team Sky) v závěrečném stoupání nastoupil ze skupiny favoritů o něco později než jeho kolega Mikel Landa (Team Sky), ale svůj nástup dotáhl do etapového vítězství. Nadvládu stáje Sky nad touto etapou podtrhl druhým místem Landa. Třetí byl klasifikován Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale). Vedoucí muž průběžného pořadí Thibaut Pinot (FDJ) dojel na pátém místě a přišel o svůj trikot, který si zítra oblékne Brit Thomas.I třetí etapa závodu nazvaný Kolem Alp se neobešla bez problémů. Pořadatelé museli opět kvůli povětrnostním podmínkám sáhnout ke změně trati. Na trati 135,6 kilometrů byly dvě horské prémie, přičemž ta první na Terento být neměla, v původním itineráři bylo mnohem těžší stoupání. Finiš, tedy stoupání na San Pietro, zůstal zachován a závodníci si v posledních kilometrech užili asi 6,5% stoupání.

Na počátku ujela skupina ve složení: Davide Orrico (Sangemini – Mg. K Vis), Leigh Howard (Aqua Blue Sport) a Filippo Fortin (Tirol Cycling Team). Borci získali až šest minut a dostali se pod druhé stoupání dne na Alpe Rodengo Zumis. Tam se osamostatnil Orrico, oba dva jeho sokové byli posléze pohlceni pelotonem, který v tu dobu vedl Ian Boswell (Team Sky).

Hrdina dne Orrico dokázal dojet až na metu 7,5 kilometrů před cílem, pak tlaku pelotonu neodolal, ten stále vedla stáj Sky.

Přibližně 5 kilometrů před cílem to zkusil Hugh Carthy (Cannondale-Drapac). Jeho pokus eliminovala trojice: Mikel Landa, Domenico Pozzovivo, Dario Cataldo (Astana Pro Team). Zatímco Brit odpadl, tak trojice zabrala a ještě více se odpoutala od svých soupeřů.

Po kilometru se propadl Cataldo, ze druhé skupiny nastoupil Thibaut Pinot, ale jeho nástup byl po chvíli eliminován. Když se druhá skupina přiblížila na 1,7 kilometru před páskou, tak zaútočil Davide Formolo (Cannondale-Drapac), kterého se chytl Geraint Thomas. Svého konkurenta dokázal i předstihnout a vyrazil vstříc vedoucí dvojici. Tu dostihl 500 metrů před cílem. Chvíli pošetřil síly a o dalších 200 metrů vyrazil vstříc vítězství. Mikel Landa pečetil vítězství druhým místem, třetí místo zbylo na Itala Pozzoviva. Až pátý se ztrátou 13 sekund dojel Pinot, který tím přišel o celkové vedení. To připadlo zaslouženě dnešnímu vítězi Geraintu Thomasovi.

Jan Bárta (Bora-Hansgrohe) dojel do cíle se ztrátou 19:17 na 87. místě.

|
|
|
|
P.JménoTýmČas/Body
1 Geraint THOMAS GBRSKY3:47:50
2 Mikel LANDA MEANA ESPSKY+0
3 Domenico POZZOVIVO ITAALM+4
4 Pierre ROLLAND FRACDT+13
5 Thibaut PINOT FRAFDJ+13
6 Emanuel BUCHMANN GERBOH+15
7 Danilo CELANO ITAITA+15
8 Damiano CARUSO ITABMC+15
9 Davide FORMOLO ITACDT+15
10 Hugh CARTHY GBRCDT+15
87 Jan BÁRTA CZEBOH+19:17
P.JménoTýmČas/Body
1 Geraint THOMAS GBRSKY3:47:50
2 Mikel LANDA MEANA ESPSKY+0
3 Domenico POZZOVIVO ITAALM+4
4 Pierre ROLLAND FRACDT+13
5 Thibaut PINOT FRAFDJ+13
6 Emanuel BUCHMANN GERBOH+15
7 Danilo CELANO ITAITA+15
8 Damiano CARUSO ITABMC+15
9 Davide FORMOLO ITACDT+15
10 Hugh CARTHY GBRCDT+15
11 Michele SCARPONI ITAAST+15
12 Hubert DUPONT FRAALM+20
13 Egan Arley BERNAL GOMEZ COLANS+23
14 Torres agudelo RODOLFO COLANS+27
15 Dario CATALDO ITAAST+54
16 Brent BOOKWALTER USABMC+1:13
17 François BIDARD FRAALM+1:13
18 Matteo BUSATO ITAWIL+1:16
19 Damiano CUNEGO ITANIP+1:19
20 Manuel SENNI ITABMC+1:19
21 José MENDES PORBOH+1:19
22 Cristian RODRIGUEZ MARTIN ESPWIL+1:21
23 Fausto MASNADA ITAANS+1:21
24 Sergio PARDILLA BELLON ESPCJR+1:21
25 Luis León SANCHEZ ESPAST+1:21
26 Ivan SANTAROMITA ITANIP+1:21
27 Julen AMEZQUETA ESPWIL+1:31
28 Kenny ELISSONDE FRASKY+1:42
29 Matteo MONTAGUTI ITAALM+1:42
30 Yonder GODOY VENWIL+2:18
31 Nathan BROWN USACDT+2:31
32 Davide VILLELLA ITACDT+3:10
33 Sergey FIRSANOV RUSGAZ+3:18
34 Lawrence WARBASSE USAABS+3:22
35 Fabricio FERRARI BARCELO URUCJR+3:22
36 DANIEL FELIPE MARTINEZ POVEDA COLWIL+3:26
37 Clement CHEVRIER FRAALM+3:31
38 Ilia KOSHEVOY BLRWIL+3:31
39 Mattia CATTANEO ITAANS+3:31
40 Steve MORABITO SUIFDJ+3:44
41 Rohan DENIS AUSBMC+4:15
42 Jérémy ROY FRAFDJ+5:45
43 Joseph Lloyd DOMBROWSKI USACDT+6:46
44 Alexander FOLIFOROV RUSGAZ+6:46
45 Ben GASTAUER LUXALM+7:48
46 Simone ANDREETTA ITABRD+7:53
47 Marco FRAPPORTI ITAANS+7:53
48 Tobias LUDVIGSSON SWEFDJ+7:53
49 Kilian FRANKINY SUIBMC+7:53
50 Francesco Manuel BONGIORNO ITASAN+7:53
51 Davide ORRICO ITASAN+7:53
52 Joseph ROSSKOPF USABMC+7:53
53 Philip DEIGNAN IRLSKY+7:57
54 Sebastian SCHÖNBERGER AUTTIR+8:47
55 Paolo TOTÒ ITASAN+8:54
56 Andrea GAROSIO ITAITA+8:54
57 Michele GAZZARRA ITASAN+8:54
58 Stefano PIRAZZI ITABRD+8:56
59 Julien BERARD FRAALM+8:56
60 Antonio ZULLO ITAITA+8:56
61 Alberto AMICI ITAITA+8:56
62 Edoardo ZARDINI ITABRD+9:11
63 Leigh HOWARD AUSABS+10:03
64 Ian BOSWELL USASKY+10:03
65 Andrey ZEITS KAZAST+14:01
66 Alessandro BISOLTI ITANIP+14:01
67 Silvio HERKLOTZ GERBOH+14:01
68 Stefan DENIFL AUTABS+14:01
69 Francesco GAVAZZI ITAANS+15:52
70 Raffaello BONUSI ITAANS+15:52
71 Filippo FORTIN ITATIR+15:52
72 Rinaldo NOCENTINI ITAITA+19:17
73 Filippo POZZATO ITAWIL+19:17
74 Nikodemus HOLLER GERBAI+19:17
75 Luca RAGGIO ITAITA+19:17
76 Nicola BAGIOLI ITANIP+19:17
77 Matteo NATALI ITAITA+19:17
78 Tom BOHLI SUIBMC+19:17
79 Suleiman KANGANGI KENBAI+19:17
80 Paolo TIRALONGO ITAAST+19:17
81 Adne VAN ENGELEN NEDBAI+19:17
82 Iuri FILOSI ITANIP+19:17
83 Enrico SALVADOR ITATIR+19:17
84 Matthias KRIZEK AUTTIR+19:17
85 Maximilian KUEN AUTTIR+19:17
86 Jérémy MAISON FRAFDJ+19:17
87 Jan BÁRTA CZEBOH+19:17
88 Eduard PRADES REVERTER ESPCJR+19:17
89 Josu ZABALA LOPEZ ESPCJR+19:17
90 Masakazu ITO JPNNIP+19:17
91 David ARROYO DURAN ESPCJR+19:17
92 Ivan ROVNY RUSGAZ+19:17
93 Sergei CHERNETSKI RUSAST+19:17
94 Dmitriy KOZONTCHUK RUSGAZ+19:17
95 Andreas SCHILLINGER GERBOH+19:17
96 Nicholas SCHULTZ AUSCJR+19:17
97 Peter KENNAUGH GBRSKY+19:17
98 Davide BALLERINI ITAANS+19:17
99 Simone STERBINI ITABRD+19:17
100 Zhandos BIZHIGITOV KAZAST+19:28
101 Alessandro TONELLI ITABRD+20:19
102 Luca WACKERMANN ITABRD+20:23
103 Eugert ZHUPA ALBWIL+23:07
104 Pier Paolo DE NEGRI ITANIP+23:07
105 Giacomo BERLATO ITANIP+23:07
106 Simone VELASCO ITABRD+23:07
107 Niccolo' SALVIETTI ITASAN+23:07
108 Simone BERNARDINI ITASAN+23:07
109 Lucas SCHWARZ AUTTIR+23:07
110 Pavel BRUTT RUSGAZ+23:07
111 Salim KIPKEMBOI KENBAI+23:07
112 Ildar ARSLANOV RUSGAZ+23:07
113 William BONNET FRAFDJ+23:07
114 Sergey NIKOLAEV RUSGAZ+23:07
115 Johan LE BON FRAFDJ+23:07
116 Andrew FENN GBRABS+23:07
117 Peter KONING NEDABS+23:07
118 Martyn IRVINE IRLABS+23:07
119 Daniel BICHLMANN GERBAI+23:07
120 Calvin WATSON AUSABS+23:07
121 Leonardo BASSO ITAITA+23:07
122 Igor BOEV RUSGAZ+23:07
123 Miles SCOTSON AUSBMC+23:15
124 Timo SCHÄFER GERBAI+23:15
125 Timothy RUGG USABAI+23:15
126 Moreno MOSER ITAAST+24:22
127 Rüdiger SELIG GERBOH+28:22
128 Pascal ACKERMANN GERBOH+28:22
129 Awet HABTOM ERIBAI+28:22
130 Valens NDAYISENGA RWATIR+28:22
131 Patrick GAMPER AUTTIR+28:22
132 William CLARKE AUSCDT+28:22
133 Paolo PRANDINI ITASAN+31:59
134 Nicola GAFFURINI ITASAN+31:59
135 Matteo PELUCCHI ITABOH+31:59
DNFAntonio MOLINA CANET ESPCJR 
DNFHector SAEZ BENITO ESPCJR 
P.JménoTýmČas/Body
1 Geraint THOMAS Great BritainSKY10:40:02
2 Domenico POZZOVIVO ItalyALM+16
3 Thibaut PINOT FranceFDJ+19
4 Michele SCARPONI ItalyAST+21
5 Davide FORMOLO ItalyCDT+31
6 Mikel LANDA MEANA SpainSKY+36
7 Hugh CARTHY Great BritainCDT+39
8 Damiano CARUSO ItalyBMC+42
9 Pierre ROLLAND FranceCDT+46
10 Danilo CELANO ItalyITA+48
11 Emanuel BUCHMANN GermanyBOH+48
12 Egan Arley BERNAL GOMEZ ColombiaANS+56
13 Hubert DUPONT FranceALM+1:02
14 Torres agudelo RODOLFO ColombiaANS+1:05
15 Dario CATALDO ItalyAST+1:10
16 José MENDES PortugalBOH+1:48
17 Brent BOOKWALTER United StatesBMC+1:51
18 François BIDARD FranceALM+1:55
19 Luis León SANCHEZ SpainAST+1:59
20 Damiano CUNEGO ItalyNIP+2:01
21 Ivan SANTAROMITA ItalyNIP+2:03
22 Fausto MASNADA ItalyANS+2:03
23 Sergio PARDILLA BELLON SpainCJR+2:12
24 Matteo BUSATO ItalyWIL+2:14
25 Cristian RODRIGUEZ MARTIN SpainWIL+2:33
26 Julen AMEZQUETA SpainWIL+2:43
27 Matteo MONTAGUTI ItalyALM+2:54
28 Davide VILLELLA ItalyCDT+3:48
29 Mattia CATTANEO ItalyANS+3:51
30 Nathan BROWN United StatesCDT+3:52
31 Yonder GODOY VenezuelaWIL+3:54
32 Kenny ELISSONDE FranceSKY+4:03
33 Sergey FIRSANOV RussiaGAZ+4:09
34 Rohan DENIS AustraliaBMC+4:32
35 Ilia KOSHEVOY BelarusWIL+5:07
36 Clement CHEVRIER FranceALM+5:52
37 Manuel SENNI ItalyBMC+6:15
38 Lawrence WARBASSE United StatesABS+6:25
39 Fabricio FERRARI BARCELO UruguayCJR+6:25
40 Steve MORABITO SwitzerlandFDJ+7:24
P.JménoTýmČas/Body
1 Alexander FOLIFOROV RussiaGAZ 
P.JménoTýmČas/Body
1 Hugh CARTHY Great BritainCDT10:40:41

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here