Úvod Milán – San Remo 2017

Milán – San Remo 2017

Milán San Remo logoMilán – San Remo, takzvaná „Jarní klasika“, je každoroční závod mezi městy Milán a San Remo. Jedná se o nejdelší profesionální jednodenní závod na 299 km.

První byl v roce 1907. Dnes je jedním z památek evropské cyklistiky a výsledky se počítají do UCI World Ranking. Do roku 2007 to byla část UCI ProTour.

Nejvyšším kopcem je známý Passo del Turchino (532 m.n.m). Poslední stoupání je Poggio, které je vysoké 160 metrů a s průměrem 2,8 % a délkou skoro 4 kilometry představuje klíčovou výzvu pro spurtery.

Nejrychlejší ročník se odehrál v roce 1990, kdy průměrná rychlost byla 45,808 km/h a vítězem byl Gianni Bugno. První živé vysílání proběhlo roku 1954 a to z posledních 300 m. Nejmladší vítěz byl Ugo Agostoni (20 let a 252 dnů). Nejstarší byl Andrei Tchmil (36 let, 57 dnů). Nejvíce vítězství má Itálie a to rovných 50.

Mezi nejúspěšnější jezdce patří legendární Eddy Merckx, který tento závod vyhrál 7krát. Dále Erik Zabel a Óscar Freire.

Profil etapy

profil Milán San Remo

Články

Nejnovější

Michal Kwiatkowski

První monument sezóny – Primaveru vyhrál Michał Kwiatkowski!

108. ročník závodu Milán - San Remo zná svého vítěze. Tím se stal Michał Kwiatkowski (Sky). Polák ve spurtu tříčlenné skupiny porazil Petra Sagana...

Celkové pořadí

Milán - Sanremo 2017

|
P.JménoTýmČas/Body
1 Michal KWIATKOWSKI POLSKY7:08:39
2 Peter SAGAN SVKBOH+0
3 Julian ALAPHILIPPE FRAQST+0
4 Alexander KRISTOFF NORKAT+5
5 Fernando GAVIRIA RENDON COLQST+5
6 Arnaud DEMARE FRAFDJ+5
7 John DEGENKOLB GERTFS+5
8 Nacer BOUHANNI FRACOF+5
9 Elia VIVIANI ITASKY+5
10 Caleb EWAN AUSORS+5
113 Juraj SAGAN SVKBOH+5:24
P.JménoTýmČas/Body
1 Michal KWIATKOWSKI POLSKY7:08:39
2 Peter SAGAN SVKBOH+0
3 Julian ALAPHILIPPE FRAQST+0
4 Alexander KRISTOFF NORKAT+5
5 Fernando GAVIRIA RENDON COLQST+5
6 Arnaud DEMARE FRAFDJ+5
7 John DEGENKOLB GERTFS+5
8 Nacer BOUHANNI FRACOF+5
9 Elia VIVIANI ITASKY+5
10 Caleb EWAN AUSORS+5
11 Magnus Cort NIELSEN DENORS+5
12 Michael MATTHEWS AUSSUN+5
13 Sonny COLBRELLI ITATBM+5
14 Daniele BENNATI ITAMOV+5
15 Francesco GAVAZZI ITAANS+5
16 Luka MEZGEC SLOORS+5
17 Ben SWIFT GBRUAD+5
18 Tim WELLENS BELLTS+5
19 Edvald BOASSON HAGEN NORDDD+5
20 Marco CANOLA ITANIP+5
21 Greg VAN AVERMAET BELBMC+5
22 Jos VAN EMDEN NEDTLJ+5
23 Matti BRESCHEL DENAST+5
24 Alexey LUTSENKO KAZAST+5
25 Oscar GATTO ITAAST+5
26 Bram TANKINK NEDTLJ+5
27 Daryl IMPEY RSAORS+5
28 Luis León SANCHEZ ESPAST+5
29 Philippe GILBERT BELQST+5
30 Christophe LAPORTE FRACOF+5
31 Filippo POZZATO ITAWIL+5
32 Kristian SBARAGLI ITADDD+5
33 Iuri FILOSI ITANIP+5
34 Damiano CARUSO ITABMC+5
35 MICHAEL VALGREN ANDERSEN DENAST+5
36 Simon GERRANS AUSORS+5
37 Alberto BETTIOL ITACDT+5
38 Stephen CUMMINGS GBRDDD+5
39 Jasper STUYVEN BELTFS+5
40 Diego ULISSI ITAUAD+5
41 Jan BAKELANTS BELALM+5
42 Anthony ROUX FRAFDJ+5
43 Enrico BATTAGLIN ITATLJ+5
44 Alex DOWSETT GBRMOV+5
45 Michael ALBASINI SUIORS+5
46 Tony GALLOPIN FRALTS+5
47 Franco PELLIZOTTI ITATBM+5
48 Mattia CATTANEO ITAANS+5
49 Gianni MOSCON ITASKY+5
50 Julien SIMON FRACOF+5
51 Geoffrey SOUPE FRACOF+5
52 Jens KEUKELEIRE BELORS+5
53 Enrico GASPAROTTO ITATBM+5
54 Davide CIMOLAI ITAFDJ+18
55 Matteo TRENTIN ITAQST+20
56 Giovanni VISCONTI ITATBM+31
57 Matej MOHORIC SLOUAD+31
58 Fabio FELLINE ITATFS+31
59 Simon ŠPILAK SLOKAT+53
60 Matteo BUSATO ITAWIL+1:08
61 Manuele MORI ITAUAD+1:35
62 Matthieu LADAGNOUS FRAFDJ+1:35
63 Jasha SÜTTERLIN GERMOV+1:35
64 Lukasz WISNIOWSKI POLSKY+1:35
65 Tom BOONEN BELQST+1:35
66 Sam BENNETT IRLBOH+1:35
67 Primož ROGLIC SLOTLJ+1:35
68 Cesare BENEDETTI ITABOH+1:45
69 Tom DUMOULIN NEDSUN+2:25
70 Grega BOLE SLOTBM+2:28
71 Eduard Michael GROSU ROUNIP+3:52
72 Koen DE KORT NEDTFS+3:52
73 Michael MORKOV DENKAT+3:52
74 Maciej BODNAR POLBOH+3:52
75 Ivan SAVITSKIY RUSGAZ+3:55
76 Yonder GODOY VENWIL+3:55
77 Daniel OSS ITABMC+3:55
78 Reto HOLLENSTEIN SUIKAT+3:55
79 Ivan SANTAROMITA ITANIP+3:55
80 Martin ELMIGER SUIBMC+3:55
81 Marco MARCATO ITAUAD+3:55
82 Toms SKUJINS LATCDT+3:55
83 Jurgen ROELANDTS BELLTS+3:55
84 Hugo HOULE CANALM+3:55
85 Fausto MASNADA ITAANS+3:55
86 Pier Paolo DE NEGRI ITANIP+3:55
87 Simon GESCHKE GERSUN+3:55
88 Marcus BURGHARDT GERBOH+3:55
89 Nikias ARNDT GERSUN+3:55
90 Jacopo MOSCA ITAWIL+3:55
91 Paul MARTENS GERTLJ+3:55
92 Ian STANNARD GBRSKY+3:55
93 Simon CLARKE AUSCDT+3:55
94 Mathias FRANK SUIALM+3:55
95 Andreas SCHILLINGER GERBOH+3:55
96 NICCOLO' BONIFAZIO ITATBM+3:55
97 Salvatore PUCCIO ITASKY+3:55
98 Luke ROWE GBRSKY+3:55
99 Quentin JAUREGUI FRAALM+3:59
100 Marco HALLER AUTKAT+3:59
101 Mark CAVENDISH GBRDDD+5:24
102 Marco FRAPPORTI ITAANS+5:24
103 Aleksei TCATEVICH RUSGAZ+5:24
104 David LOZANO RIBA ESPTNN+5:24
105 Raffaello BONUSI ITAANS+5:24
106 Simone ANDREETTA ITABRD+5:24
107 Tom VAN ASBROECK BELCDT+5:24
108 Lorenzo ROTA ITABRD+5:24
109 Ruslan TLEUBAYEV KAZAST+5:24
110 Simone VELASCO ITABRD+5:24
111 ANDREY GRIVKO UKRAST+5:24
112 Francisco Jose VENTOSO ALBERDI ESPBMC+5:24
113 Juraj SAGAN SVKBOH+5:24
114 Sven erik BYSTRØM NORKAT+5:24
115 Manuele BOARO ITATBM+5:24
116 DANIEL FELIPE MARTINEZ POVEDA COLWIL+5:24
117 Kristijan KOREN SLOCDT+5:24
118 Fabio SABATINI ITAQST+5:24
119 Nuno MATOS PORMOV+5:24
120 Jorge ARCAS PEÑA ESPMOV+5:24
121 Søren Kragh ANDERSEN DENSUN+5:24
122 Tomasz MARCZYNSKI POLLTS+5:24
123 Mickael DELAGE FRAFDJ+5:24
124 Pavel BRUTT RUSGAZ+5:24
125 Silvan DILLIER SUIBMC+5:24
126 Gediminas BAGDONAS LTUALM+5:24
127 Gregory RAST SUITFS+5:24
128 Luca WACKERMANN ITABRD+5:24
129 Ignatas KONOVALOVAS LTUFDJ+5:24
130 Ivan ROVNY RUSGAZ+5:24
131 Sacha MODOLO ITAUAD+5:24
132 Jens DEBUSSCHERE BELLTS+5:24
133 Tiesj BENOOT BELLTS+5:24
134 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ COLMOV+5:24
135 Vegard Stake LAENGEN NORUAD+5:24
136 Enrico BARBIN ITABRD+5:24
137 Mathew HAYMAN AUSORS+5:24
138 Thomas LEEZER NEDTLJ+5:24
139 Julen AMEZQUETA ESPWIL+5:24
140 Davide BALLERINI ITAANS+8:34
141 Stijn VANDENBERGH BELALM+8:34
142 Charles PLANET FRATNN+8:34
143 Kiel REIJNEN USATFS+8:34
144 Borut BOZIC SLOTBM+8:34
145 Carlos BARBERO CUESTA ESPMOV+8:34
146 Roy CURVERS NEDSUN+8:34
147 Alexander PORSEV RUSGAZ+8:34
148 Twan CASTELIJNS NEDTLJ+8:34
149 Héctor CARRETERO ESPMOV+8:34
150 Mark RENSHAW AUSDDD+8:34
151 Jacopo GUARNIERI ITAFDJ+8:34
152 Nico DENZ GERALM+8:34
153 Mirco MAESTRI ITABRD+8:34
154 Manuel QUINZIATO ITABMC+8:34
155 Alan MARANGONI ITANIP+8:34
156 William CLARKE AUSCDT+8:34
157 Manuel BELLETTI ITAWIL+8:34
158 Andrea PALINI ITAANS+8:34
159 Javier MEGIAS LEAL ESPTNN+8:34
160 Truls KORSÆTH NORAST+8:34
161 Dimitri CLAEYS BELCOF+8:34
162 Jack BAUER NZLQST+9:23
163 Jakub MARECZKO ITAWIL+10:44
164 Cyril LEMOINE FRACOF+10:44
165 Marcel SIEBERG GERLTS+10:44
166 Martijn VERSCHOOR NEDTNN+10:44
167 Lars Ytting BAK DENLTS+10:44
168 Juan Jose LOBATO DEL VALLE ESPTLJ+10:44
169 Tom SCULLY NZLCDT+10:44
170 Scott THWAITES GBRDDD+10:44
171 Nikolay TRUSOV RUSGAZ+10:44
172 Nathan BROWN USACDT+10:44
173 Florian SENECHAL FRACOF+14:15
174 Eugenio ALAFACI ITATFS+14:15
175 Danny VAN POPPEL NEDSKY+14:15
176 Julien VERMOTE BELQST+14:15
177 Alexis GOUGEARD FRAALM+14:15
178 Miles SCOTSON AUSBMC+14:15
179 Aleksejs SARAMOTINS LATBOH+14:15
180 Artur ERSHOV RUSGAZ+14:15
181 Jay Robert THOMSON RSADDD+14:15
182 Marco COLEDAN ITATFS+14:15
183 Fabio CALABRIA AUSTNN+14:15
184 Kenneth VANBILSEN BELCOF+14:15
185 Bernhard EISEL AUTDDD+14:15
186 Mattia FRAPPORTI ITAANS+14:15
187 Tom STAMSNIJDER NEDSUN+14:15
188 Albert TIMMER NEDSUN+14:15
189 Maxim BELKOV RUSKAT+14:15
190 Hendrikus VAN IJZENDOORN NEDTNN+16:40
191 Federico ZURLO ITAUAD+17:22
192 Umberto POLI ITATNN+17:22
193 Roman MAIKIN RUSGAZ+17:22
194 Kohei UCHIMA JPNNIP+17:22
195 Brian KAMSTRA NEDTNN+17:22
DNFWilliam BONNET FRAFDJ 
DNFNicola BOEM ITABRD 
DNFPaolo SIMION ITABRD 
DNFHideto NAKANE JPNNIP 
DNFRick ZABEL GERKAT 

Sledujte nás!

2,284FanoušciLike