Krátké zprávy

2017
27/06/2017

Zdeněk Štybar pojede Tour de France

Dvojnásobný mistr České republiky se postaví 1.7. 2017 na start Tour de France. Bude to podruhé v jeho kariéře. Dnes to potvrdil ve své oficiální nominaci jeho zaměstnavatel – tým Quick StepFloors

27/06/2017

André Cardoso byl pozitivně testován na EPO!

Zkušený Portugalec André Cardoso (Trek-Segafredo) byl krátce před Tour de France pozitivně testován na zakázanou látku EPO. Cardoso měl jet na Tour de France jako jeden z klíčových mužů pro Alberta Contadora. Tým Trek-Segafredo jezdce ihned suspendoval a na Tour de France místo něj vyrazí Haimar Zubeldia. Jezdec a tým nyní čekají na vzorek B, pokud bude pozitivní i ten, Cardoso bude suspendován od UCI.

06/06/2017

Leo König vzdal Criterium du Dauphine

Leo König ve třetí etapě po 50km skončil. Podle vyjádření týmového lékaře byly důvody čistě preventivní. Cílem bylo vyzkoušet zátěž kolena. Českého jezdce uvidíme prý až na španělské  Vueltě. Ta začne 19. srpna

30/05/2017

Tour de France 2019 odstartuje v Bruselu

Start Tour de France 2019 obstará hlavní město Belgie – Brusel. Stane se tak na počest nejúspěšnějšího cyklisty všech dob, Kanibala Eddyho Merckxe. Právě v roce 2019 uplyne přesně 50 let od roku 1969, kdy Merckx zvítězil na Tour poprvé a zároveň jako jediný získal trikoty žlutý, zelený a puntíkovaný. K tomu přidal i dres pro kombinovanou soutěž (stále funguje například na Vueltě) a kdyby se uděloval i bílý dres pro jezdce do 25 let, získal by i ten. Zároveň k tomu přidal i šest etapových vavřínů.

17/04/2017

Damien Gaudin vyhrál jednorázovku Tro-Bro Léon

Damien Gaudin (Armée de Terre) porazil ve spurtu dvojčlenné skupiny Fredericka Backaerta (Wanty-Groupe Gobert) a slaví výhru na klasice, které se přezdívá „malé Roubaix.“ Třetí dojel Benjamin Giraud (Delko Marseille Provence KTM). Radost z dnešního výsledku může mít i čtvrtý v cíli Laurent Pichon (Fortuneo-Vital Concept), který dostal jako nejlepší Bretonec netradiční odměnu.

Laurent Pichon
Laurent Pichon a jeho nový domácí mazlíček