Krátké zprávy

2017
29/07/2017

Šachy v Orice!

Sestavu ORICA-Scott by měl podle nejnovějších informací opustit hvězdný klasikář Jens Keukeleire, který má zamířit do týmu Lotto Soudal, odkud nejspíš odejde do BMC Jürgen Roelandts. ORICA si už vybrala nástupce. Tím se patrně stane Matteo Trentin z Quick-Stepu. Řady ORICY by zároveň mohli rozšířit Cameron Mayer a Mikel Nieve.

12/07/2017

Giro d’Italia 2018 odstartuje v Izraeli!

 

101. ročník italského závodu bude v příštím roce startovat v Jeruzalémě. Stane se tak historicky první Grand Tour, která bude začínat mimo Evropu. Oficiálně by vše mělo být oznámeno v srpnu, po skončení Tour de France. Podle zahraničních médií je cílem organizátorů propojit v příštím roce dvě náboženské metropole. Po zahájení 5. května v Jeruzalémě se peloton postupně přemístí až do Říma, kde by 27. května měl celý závod končit.

01/07/2017

Wiggins sní o medaili z Tokya 2020, tentokrát ve veslování

Vítěz Tour z roku 2012 Bradley Wiggins plánuje letos soutěžit na britském národním šampionátu ve veslování a případně se i kvalifikovat na Olympijské hry v Tokyu. Na veslování se dal poté, co ukončil kariéru, jelikož se chtěl udržet ve formě. Po pár měsících měl ale údajně tak dobrá čísla, že to začal brát vážně. Nyní ho trénuje olympijský vítěz ve veslování James Cracknell. Sám Wiggo se o svých cílech vyjádřil následně:

„Uvidíme jak daleko to dotáhnu. Možná šesté zlato z olympiády?“

30/06/2017

Richie Porte prodloužil s BMC

Krátce před startem Tour de France, hlásí BMC dobrou zprávu. Jejich lídr na celková pořadí Richie Porte zůstane v týmu minimálně i v dalším roce. Prodloužení smlouvy se dočkal také Dario Cataldo z Astany a to na dvě další sezóny.

27/06/2017

Zdeněk Štybar pojede Tour de France

Dvojnásobný mistr České republiky se postaví 1.7. 2017 na start Tour de France. Bude to podruhé v jeho kariéře. Dnes to potvrdil ve své oficiální nominaci jeho zaměstnavatel – tým Quick StepFloors