Krátké zprávy

2017
17/04/2017

Damien Gaudin vyhrál jednorázovku Tro-Bro Léon

Damien Gaudin (Armée de Terre) porazil ve spurtu dvojčlenné skupiny Fredericka Backaerta (Wanty-Groupe Gobert) a slaví výhru na klasice, které se přezdívá „malé Roubaix.“ Třetí dojel Benjamin Giraud (Delko Marseille Provence KTM). Radost z dnešního výsledku může mít i čtvrtý v cíli Laurent Pichon (Fortuneo-Vital Concept), který dostal jako nejlepší Bretonec netradiční odměnu.

Laurent Pichon
Laurent Pichon a jeho nový domácí mazlíček
15/04/2017

Část vybavení CCC Sprandi Polkowice je zpět

Polský tým oznámil na svém webu návrat většiny odcizených kol. Zloději zřejmě dostali strach a většinu vybavení nechali v opuštěném autě nedaleko Valkenburgu. 2 kola se stále nenašly. Nyní má tým CCC Sprandi Polkowice nadbytek vybavení pro závod Amstel Gold Race, ale to je dle jejich slov „problém, který mají rádi“.

14/04/2017

Polský tým CCC Sprandi Polkowice přišel o 18 kol

Zloděj ukradl týmu CCC Sprandi Polkowice 18 kol včetně náhradních. Celá událost se stala na hlídaném parkovišti před hotelem ve Valkenburgu při přípravě na závod Amstel Gold Race, který se bude konat v neděli 16.4.2017.

Tato událost však nebude mít vliv na start tohoto týmu v závodě. Tým se nyní snaží dopravit náhradní kola jezdců z jejich rodných domovů.

13/04/2017

Veterán se neloučí

Jeden z nejstarších jezdců v pelotonu podepsal novou smlouvu. Jedná se o výborného vrchaře, ale zároveň i o drogového hříšníka Francisca Manceba. Jednačtyřicetiletý Španěl nově oblékne dres amerického týmu Canyon Bicycles. Smlouvu podepsal na jeden rok.

11/04/2017

Fabio Aru přijde o Giro d’Italia

Jeden z hlavních favoritů celého Gira a vítěz Vuelty z roku 2015 přijde o Giro d’Italia. Během tréninku v pohoří Sierra Nevada Aru spadl a přivodil si zranění kolene, které ho vyřadí ze hry pro italskou Grand Tour. Je to obzvláště trpké, jelikož se jedná o stý ročník, který navíc startuje na Aruově rodné Sardinii.