Krátké zprávy

2017
23/03/2017

Šanghaj střídá Saitamu jako kritérium po Tour

V rámci nové dohody mezi ASO a místními organizátory se Le Tour de France Critérium přesunulo z města Saitama v Japonsku do čínského velkoměsta Šanghaje. Tradiční ukončení sezony bude doprovázet také akce Etape China Sportif v rámci seriálu l’Etape du Tour. Novým ambasadorem obou akcí se stal Andy Schleck, který dorazil do Šanghaje na slavnostní ceremoniál.

22/03/2017

Další penalizace týmu Movistar

Španělský tým Movistar byl dnes dodatečně znovu penalizován za včerejší prohřešek proti pravidlům týmové časovky. Každý jezdec „dostal“ minutu. Dres vedoucího muže v dnešní třetí etapě Okolo Katalánska oblékl Ben Hermans (BMC). Potrestaný tým je třetí, na lídra BMC ztrácí 58 vteřin.

16/03/2017

Italský matador právníkem

Italský mistr v časovce Manuel Quinziato (BMC Racing Team) se oficiálně stal právníkem, když včera úspěšně obhájil svou doktorskou práci na Tridentské univerzitě. 37letý Quinziato si tak otevřel zadní vrátka, která mu jistě přijdou vhod, až jednou pověsí kolo na hřebík.

27/02/2017

Mistrem Kolumbie se stal Sergio Henao

Jezdec týmu Sky Sergio Henao se stal mistrem Kolumbie. Druhý skončil Jarlinson Pantano (Trek-Segafredo), který již dokázal vyhrát kolumbijský šampionát v časovce, třetí Oscar Adalberto Quiroz (GW-Shimano).

27/02/2017

Sébastien Delfosse vítězem La Drôme Classic

Po Petru Vakočovi se stal vítězem francouzského závodu La Drôme Classic Sébastien Delfosse (WB Veranclassic Aqua Protect). Čtvrtý ročník tohoto závodu dokončil na druhém místě Arthur Vichot (FDJ) a pódium zkompletoval Jan Bakelants (AG2R La Mondiale).