Ve druhé etapě závodu Kolem Chorvatska se končilo na náročném stoupání Biokovo. Etapu vyhrál Kristijan Durasek, ale výborně si počínal i Jan Hirt, který skončil v etapě na čtvrtém místě s třísekundovou ztrátou na vítězného Chorvata.

Po včerejší etapě, která sice vedla po rovině, ale měřila 227 kilometrů, na jezdce čekala další náročná etapa. Zkrácena byla kvůli nepříznivým podmínkám na 107 kilometrů, ale se závěrečným stoupáním na Biokovo, které měřilo takřka 28 kilometrů, se jednalo o klíčovou etapu pro celkové pořadí.

Anton Vorobyev (Gazprom-Rusvelo), Marco Coledan (Trek-Segafredo), Pirmin Lang (Roth-Akros) a Jonathan Millan (Bicicletas Strongman) se na začátku etapy vydali do úniku. Jenže peloton nic nenechával náhodě. Jejich odstup klesal a 30 kilometrů před cílem to již bylo jen minutu a půl. Z pelotonu zaútočil Artem Nych a jeho týmový kolega Anton Vorobyev se k němu stáhl z úniku, aby mu pomohl. Tempo hlavního pole začal udávat tým Caja Rural a dvojici rychle stáhl. Coledan, Lang a Millan mezitím stále setrvávali na čele závodu. Nakonec jejich snaha skončila 13 kilometrů před cílem.

Alex Aranburu a Laurent Didier pak byli první, kdo se vzdálili zbytku pole. Ovšem za chvíli byli opět pohlceni a stejně skončilo i několik dalších útoků.

Pět kilometrů před cílem nastoupil Hirtův týmový kolega z CCC – Branislau Samoilau. Za pár okamžiků přišel útok žraloka z Messiny – Vincenza Nibaliho. Dojel Samoilaua, ale když se ohlédl, většina favoritů se stále držela jeho zadního kola. Tým CCC tu měl hned tři závodníky, ale Samoilau rychle odpadl a jen těsně před cílem nestačil Felix Grossschartner. Stále tu však byl výborně jedoucí Jan Hirt. Za značkou posledního kilometru zaútočil Durasek společně se Španělem Jaimem Rosonem z týmu Caja Rural. Tito dva se nakonec v závěru o tři sekundy vzdálili dvojici Nibali-Hirt. Výhru v etapě si pak připsal Durasek, který se rovněž stává novým lídrem závodu.

Michal Schlegel skončil na jedenáctém místě a zítra poveze trikot pro nejlepšího jezdce do pětadvaceti let.

Kolem Chorvatska 2017, pořadí 2. etapy

|
|
|
|
|
P.JménoTýmČas/Body
1 Kristijan ÐURASEK CROUAD2:43:38
2 Jaime ROSON GARCIA ESPCJR+0
3 Vincenzo NIBALI ITATBM+3
4 Jan HIRT CZECCC+3
5 Felix GROSSSCHARTNER AUTCCC+9
6 Kanstantsin SIUTSOU BLRTBM+14
7 Przemyslaw NIEMIEC POLUAD+21
8 Jan POLANC SLOUAD+21
9 Branislau SAMOILAU BLRCCC+26
10 James KNOX GBRWGN+26
11 Michal SCHLEGEL CZECCC+26
48 Daniel TUREK CZEICA+2:56
P.JménoTýmČas/Body
1 Kristijan ÐURASEK CROUAD2:43:38
2 Jaime ROSON GARCIA ESPCJR+0
3 Vincenzo NIBALI ITATBM+3
4 Jan HIRT CZECCC+3
5 Felix GROSSSCHARTNER AUTCCC+9
6 Kanstantsin SIUTSOU BLRTBM+14
7 Przemyslaw NIEMIEC POLUAD+21
8 Jan POLANC SLOUAD+21
9 Branislau SAMOILAU BLRCCC+26
10 James KNOX GBRWGN+26
11 Michal SCHLEGEL CZECCC+26
12 CARLOS ANDRES BECERRA ALARCON COLBSM+26
13 Oscar Eduardo SANCHEZ GUARIN COLBSM+26
14 Julien BERNARD FRATFS+31
15 Jonathan LASTRA MARTINEZ ESPCJR+34
16 Matteo RABOTTINI ITAMKT+34
17 Artem NYCH RUSGAZ+37
18 Aleksei RYBALKIN RUSGAZ+37
19 Riccardo ZOIDL AUTRSW+37
20 Radoslav ROGINA CROADR+37
21 Jesper HANSEN DENAST+44
22 Valentin BAILLIFARD SUITRA+48
23 Bakhtiyar KOZHATAYEV KAZAST+1:01
24 Jonathan Klever CAICEDO CEPEDA ECUBSM+1:01
25 Giulio CICCONE ITABRD+1:01
26 Marco CANOLA ITANIP+1:01
27 Roland THALMANN SUITRA+1:01
28 Javier MEGIAS LEAL ESPTNN+1:01
29 Lukasz OWSIAN POLCCC+1:01
30 Matija KVASINA CRORSW+1:01
31 Luis Guillermo MAS BONET ESPCJR+1:19
32 Jonathan FUMEAUX SUITRA+1:31
33 José Manuel DÍAZ ESPICA+1:39
34 Jure GOLCER SLOADR+1:39
35 Leszek PLUCINSKI POLCCC+1:41
36 Marco TIZZA ITAGME+1:46
37 Laurent DIDIER LUXTFS+1:49
38 Alexander ARANBURU DEVA ESPCJR+1:49
39 Emanuel KISERLOVSKI CROMKT+2:06
40 Davide PACCHIARDO ITAGME+2:06
41 Markus EIBEGGER AUTRSW+2:06
42 DANIEL ANDRES ROZO VELEZ COLBSM+2:10
43 Andriy VASYLYUK UKRKLS+2:10
44 Colin Chris STÜSSI SUITRA+2:10
45 Daniil FOMINYKH KAZAST+2:25
46 Evgeny SHALUNOV RUSGAZ+2:49
47 Nikolay MIHAYLOV BULCCC+2:53
48 Daniel TUREK CZEICA+2:56
49 Aristóbulo CALA COLBSM+3:03
50 Antonio DI SANTE ITAGME+3:08
51 Llibert SENDROS JUVE ESPKLS+3:08
52 Stephan RABITSCH AUTRSW+3:10
53 Vitaliy BUTS UKRKLS+3:23
54 Mustafa SAYAR TURTRK+3:34
55 Franco PELLIZOTTI ITATBM+4:05
56 Luca CHIRICO ITATRK+4:05
57 Javier MORENO BAZAN ESPTBM+4:05
58 Damian LÜSCHER SUITRA+4:05
59 Oleksandr PREVAR UKRKLS+4:05
60 Michael O'LOUGHLIN IRLWGN+4:05
61 Nikolay TRUSOV RUSGAZ+4:05
62 Ahmet ORKEN TURTRK+4:12
63 Luis Enrique DAVILA MEXICA+4:27
64 David LOZANO RIBA ESPTNN+5:38
65 Leonardo CANEPA ITAGME+5:38
66 Andrii BRATASHCHUK UKRKLS+5:38
67 Edward RAVASI ITAUAD+5:41
68 Mateo FRANKOVIC CROMKT+6:01
69 Yuma KOISHI JPNNIP+6:09
70 Valerio AGNOLI ITATBM+6:11
71 Mykhaylo KONONENKO UKRKLS+6:11
72 Žiga Grošelj SLOADR+6:14
73 Enrico BARBIN ITABRD+6:23
74 Lorenzo ROTA ITABRD+6:23
75 Kiel REIJNEN USATFS+7:10
76 Davide MUCELLI ITAMKT+7:40
77 Uroš Repše SLOMKT+7:40
78 Andrea BORSO ITAADR+8:20
79 Joonas HENTTALA FINTNN+8:41
80 Roy GOLDSTEIN ISRICA+9:43
81 Johannes SCHINNAGEL GERRSW+9:43
82 David JABUKA CROMKT+9:43
83 Giacomo NIZZOLO ITATFS+9:43
84 Ruslan TLEUBAYEV KAZAST+9:43
85 Fabio CALABRIA AUSTNN+9:43
86 Dennis VAN WINDEN NEDICA+9:43
87 Sacha MODOLO ITAUAD+9:43
88 Adriano BROGI ITAGME+9:43
89 Gregory RAST SUITFS+9:43
90 Andrea PERON ITATNN+9:43
91 Eugenio ALAFACI ITATFS+9:43
92 Marcin BIALOBLOCKI POLCCC+9:43
93 Francesco CANEPA ITAGME+9:43
94 Charles PLANET FRATNN+9:43
95 Mirco MAESTRI ITABRD+9:43
96 Arman KAMYSHEV KAZAST+9:43
97 Dmitriy GRUZDEV KAZAST+9:43
98 Michael THOMPSON GBRWGN+9:43
99 Camilo GOMEZ COLBSM+9:43
100 Artur ERSHOV RUSGAZ+9:43
101 Diego RUBIO HERNANDEZ ESPCJR+9:43
102 Etienne GEORGI GBRWGN+9:43
103 Sergey LAGUTIN RUSGAZ+9:43
104 Ivan SAVITSKIY RUSGAZ+9:43
105 Ashley DENNIS GBRWGN+9:43
106 Antonio PARRINELLO ITAGME+9:43
107 Marco COLEDAN ITATFS+13:00
108 Manuele BOARO ITATBM+13:00
109 Gregor GAZVODA SLOADR+13:00
110 Nathan DRAPER GBRWGN+13:00
111 Domen NOVAK SLOTBM+13:00
112 Gasper KATRASNIK SLOADR+13:00
113 Oleksandr POLIVODA UKRKLS+13:00
114 Sergiy LAGKUTI UKRKLS+13:00
115 Guy SAGIV ISRICA+13:00
116 GIANFRANCO RAFFAELE VISCONTI ITAMKT+13:00
117 Lukas JAUN SUITRA+13:00
118 Samuel HARRISON GBRWGN+13:00
119 Matthias REUTIMANN SUITRA+13:00
120 Nicola BOEM ITABRD+13:00
121 Ahmet AKDYLEK TURTRK+13:00
122 Bruno MALTAR CROMKT+13:00
123 Paolo SIMION ITABRD+14:36
124 Riccardo MINALI ITAAST+14:36
125 Andrea GUARDINI ITAUAD+14:36
126 Vincenzo ALBANESE ITABRD+14:36
127 Gorazd PER SLOADR+14:36
128 JONATHAN STIL MILLAN AYALA COLBSM+14:36
129 Juan Sebastian TAMAYO MARTINEZ COLBSM+14:36
130 Nicolas MARINI ITANIP+14:36
131 Alan MARANGONI ITANIP+14:36
132 Feritcan SAMLI TURTRK+14:36
133 Roberto FERRARI ITAUAD+14:36
134 Riccardo STACCHIOTTI ITANIP+14:36
135 Justin OIEN USACJR+14:36
136 Eduard Michael GROSU ROUNIP+14:36
137 Dusan RAJOVIC SRBADR+14:36
138 Kazushige KUBOKI JPNNIP+14:36
139 Nicola RUFFONI ITABRD+14:36
140 Guillaume BOIVIN CANICA+14:36
141 Ivan BALYKIN RUSTRK+14:36
142 Rafael REIS PORCJR+14:36
143 Dylan PAGE SUICJR+14:36
144 Jason LOWNDES AUSICA+14:36
145 Anton VOROBYEV RUSGAZ+14:36
146 Pirmin LANG SUITRA+14:36
147 Sebastian LANDER DENGME+14:36
148 Truls KORSÆTH NORAST+14:36
149 Boy VAN POPPEL NEDTFS+14:36
150 Christopher WILLIAMS AUSTNN+14:36
151 Martijn VERSCHOOR NEDTNN+14:36
152 Daniel AUER AUTRSW+14:36
153 Jannik STEIMLE GERRSW+19:08
DNSRamunas NAVARDAUSKAS LTUTBM 
P.JménoTýmČas/Body
1 Kristijan ÐURASEK CroatiaUAD8:07:47
2 Jaime ROSON GARCIA SpainCJR+4
3 Vincenzo NIBALI ItalyTBM+9
4 Jan HIRT Czech RepublicCCC+13
5 Felix GROSSSCHARTNER AustriaCCC+19
6 Kanstantsin SIUTSOU BelarusTBM+24
7 Jan POLANC SloveniaUAD+31
8 Przemyslaw NIEMIEC PolandUAD+31
9 Oscar Eduardo SANCHEZ GUARIN ColombiaBSM+36
10 Michal SCHLEGEL Czech RepublicCCC+36
11 Branislau SAMOILAU BelarusCCC+36
12 James KNOX Great BritainWGN+36
13 CARLOS ANDRES BECERRA ALARCON ColombiaBSM+36
14 Julien BERNARD FranceTFS+41
15 Jonathan LASTRA MARTINEZ SpainCJR+44
16 Matteo RABOTTINI ItalyMKT+44
17 Radoslav ROGINA CroatiaADR+47
18 Artem NYCH RussiaGAZ+47
19 Riccardo ZOIDL AustriaRSW+47
20 Aleksei RYBALKIN RussiaGAZ+47
21 Jesper HANSEN DenmarkAST+54
22 Valentin BAILLIFARD SwitzerlandTRA+58
23 Marco CANOLA ItalyNIP+1:11
24 Roland THALMANN SwitzerlandTRA+1:11
25 Lukasz OWSIAN PolandCCC+1:11
26 Jonathan Klever CAICEDO CEPEDA EcuadorBSM+1:11
27 Matija KVASINA CroatiaRSW+1:11
28 Giulio CICCONE ItalyBRD+1:11
29 Javier MEGIAS LEAL SpainTNN+1:11
30 Bakhtiyar KOZHATAYEV KazakhstanAST+1:11
31 Luis Guillermo MAS BONET SpainCJR+1:29
32 Jonathan FUMEAUX SwitzerlandTRA+1:41
33 Jure GOLCER SloveniaADR+1:49
34 José Manuel DÍAZ SpainICA+1:49
35 Leszek PLUCINSKI PolandCCC+1:51
36 Marco TIZZA ItalyGME+1:56
37 Alexander ARANBURU DEVA SpainCJR+1:59
38 Laurent DIDIER LuxembourgTFS+1:59
39 Emanuel KISERLOVSKI CroatiaMKT+2:16
40 Markus EIBEGGER AustriaRSW+2:16
P.JménoTýmČas/Body
1 Kristijan ÐURASEK CroatiaUAD 
P.JménoTýmČas/Body
1 Kristijan ÐURASEK CroatiaUAD 
P.JménoTýmČas/Body
1 Michal SCHLEGEL Czech RepublicCCC8:08:23